10 dalykų, kurių nederėtų sakyti moterims, turinčioms problemų pastojant

Kai kurioms moterims pastoti yra gerokai sunkiau nei kitoms. Kai nesėkmės tęsiasi ilgą laiką, gali apimti neviltis, susierzinimas, netgi depresija. O kur dar aplinkinių komentarai, klausimai, replikos! Todėl jei pažįstate moteris, kurios nesėkmingai bando pastoti, pateikiame keletą dalykų, kurių jokiu būdu joms neprasitarkite.

1. Galbūt tau ir nebuvo lemta turėti vaikų!

Tai tiesiog neatleistina. Daugumą tokių moterų ši mintis tikriausiai jau buvo aplankiusi, tačiau ją reikia mesti iš galvos, nes ji gali turėti rimtų pasekmių poros santykiams.

nestumo testas

2. Tau reikia atsipalaiduoti. Žiūrėk, tokiu būdu iškart pastosi!

Moksliniai tyrimai įrodė, kad stresas, įtampa neturi didesnės reikšmės vaisingumui, taigi ir pastojimo sėkmei. Todėl venkite šio nevykusio patarimo.
Daugiau skaitykite: Patarimai norinčioms pastoti.

3. O gal norėtumėt įsivaikinti?

Be abejo, dauguma nori turėti savo atžalą: giminės pratęsimas, savo genų perdavimas. Žinoma, tai dar ne viskas – yra daugybė puikių įsivaikinimo istorijų (pvz., Steve Jobs), tačiau tai yra labai asmeninis pasirinkimas, įsivaikinti ar ne.

4. O gal tai partnerio kaltė, kad jums nepavyksta susilaukti vaikų?

Nebent pora yra atvira apie savo problemas pastojant, šito nederėtų sakyti: tai yra tik jų reikalas. Be to, kaltų ieškojimas prie nieko gero nepriveda.
Daugiau skaitykite: Vaisingumo patarimai vyrams.

5. Argi turėti vaiką nėra prabanga? Juk tai kainuos tiek daug!

Ar galima kalbėti apie vaiko įkainojimą?..

6. Aš tai niekuomet negalėčiau pakęsti tų gydymų hormonais ar kokiomis tabletėmis!

Ar jums teko bandyti tuos dalykus? Jei ne, geriau jau patylėkite.

7. Mėgaukitės gyvenimu be vaikų!

Jei jau pora nusprendusi turėti vaikų, ir kuris laikas bando pastoti, po nesėkmių ir nusivylimų tikrai nesinori galvoti apie gyvenimą be vaikų. Žinoma, kai kurios poros po nesėkmių nusprendžia gyventi be vaikų, tačiau bandančiai pastoti moteriai kalbėti apie puikų gyvenimą tik dviese – tiesiog negražu.

8. O tai jūs argi jau neturite vaiko? Kam jums dar vienas?

Šia tema replikuojama ir diskutuojama itin dažnai: kam vėl kentėti nėštumo ir gimdymo vargus, argi neatsimeni kaip buvo pirmą (praeitą) kartą? Tiesiog pasistenkite suprasti – dauguma nori, kad jų vaikas turėtų brolį ar sesę, tai labai paprasta.

9. Ar tu ne per vėlai nori susilaukti vaikų?

Kaip jūs manote, kodėl ji nori pastoti būtent dabar? Juk ji žino, kad biologinis laikrodis tiksi, ir dar po kiek laiko jau gali būti tikrai per vėlu! Taip, vyresnėms moterims pastoti yra kiek sudėtingiau, ir komplikacijų tikimybė taip pat didesnė. Tačiau tai yra poros pasirinkimas, kurį jie priėmė, ir reikėtų palaikymo, o ne priminti apie bėgančius metus, ką ji ir taip puikiai žino.
Daugiau skaitykite: Vaisingumas ir amžius.

10. Aš tai turbūt pastočiau tik išskalbusi savo apatinius kartu su vyro!

Jums gerai, tačiau įsivaizduokite, kokį susierzinimą tokia repliką gali sukelti jūsų draugei, kuri jau mėnesių mėnesius tikisi pastoti ir jai vis nepavyksta! Geriau patyėkite ir tiesiog tyliai pasidžiaukite, kad jums šioje situacijoje buvo lengviau.