Ovuliacijos skaičiuoklė

Ovuliacijos skaičiuoklė

Žinoti, kada Jūsų organizme vyksta ovuliacija, yra be galo svarbu: būtent maždaug tuo laiku jūs esate vaisingiausia, ir pastoti tikimybė esti didžiausia.
Čia pateikiame ovuliacijos skaičiuoklę, kurioje įvedę pirmosios paskutinių mėnesinių dienos datą ir Jūsų ciklo trukmę (dienomis), sužinosite, kada bus Jūsų tikėtina ovuliacijos data. Pagal tai turėtumėte planuoti lytinius santykius su savo partneriu.

Sužinokite ovuliacijos datą

Pirmoji paskutinio ciklo diena

Jūsų ciklo trukmė

SVARBU! Nors ovuliacijos skaičiuoklė Jums parodo tikėtiną ovuliacijos datą, paklaida vis dėlto išlieka. Norint būti visiškai tikrai, patartina naudoti ovuliacijos testus.

Kas yra ovuliacija?

Ovuliacija – tai procesas moters ciklo metu, kurio metu subrendęs kiaušinėlis palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį. Kiaušintakyje būtent ir įvyksta svarbiausias dalykas – apvaisinimas. Po ovuliacijos kiaušinėlis gyvybingas išlieka tik maždaug 24 valandas. Štai kodėl itin svarbu tiksliai žinoti, kada Jūsų organizme vyksta ovuliacija. Vyro sperma, patekusi į moters reprodukcinę sistemą, gyvybinga išlieka gerokai ilgiau, iki 5 dienų, tad nustačius ovuliacijos datą, galite planuoti lytinius santykius su savo partneriu. Tokiu būdu seksas bus efektyvus ir tikimybė pastoti gerokai išaugs.

Kada vyksta ovuliacija?

Ovuliacija paprastai vyksta moters ciklo viduryje. Sakykime, moters ciklas trunka 28 dienas (tai yra vidutinė ciklo trukmė, tačiau skirtingoms moteris ji gali skirtis net keletu dienų), ovuliacija paprastai vyksta 14-tą ciklo dieną. Tačiau kiekvienas organizmas yra kitoks, ir ciklo trukmė svyruoja. Negana to, kai kurios moterys patiria nereguliarios trukmės ciklus – vienas ciklas gali būti trumpesnis už kitą. Todėl nustatyti ovuliacijos datą kartais išties nelengva.

Vienintelis būdas tiksliai nustatyti ovuliacijos datą (ovuliacijos skaičiuoklė parodo tik apytikslę datą) yra naudoti ovuliacijos testus. Jų veikimas yra paremtas hormono LH kiekiu Jūsų organizme, todėl ovuliacijos datą galima sužinoti dar prieš jai įvykstant. Ovuliacijos testų patogiausia įsigyti internetu – jie kainuoja gerokai mažiau nei vaistinėse.

Taigi, Jūs atlikote ovuliacijos testą ir jis yra teigiamas. Ką daryti?

Jei testas teigiamas, ovuliacija Jūsų organizme turėtų įvykti per artimiausias 36 valandas. Būtent šiuo laiku ir yra didžiausia tikimybė pastoti. Su partneriu mylėtis turėtumėte bent kas antrą dieną. Galima tai daryti ir kasdien, tačiau kai kurie specialistai teigia, kad mylintis kasdien, vyro sperma tampa kiek prastesnės kokybės. Dar kiti tyrimai rodo, kad nėra didelio skirtumo, ar mylėsitės kasdien, ar kas antrą dieną – tikimybė pastoti tokiu atveju labai panaši. Kaip minėta, svarbiausia yra tinkamas metas.

Jeigu nepavyksta pastoti po metus trunkančių bandymu, reikia kreiptis pas gydytojus.