31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė – Jūsų vaisiui gimdoje jau kiek ankšta, jis susirietęs, jo galūnės persipynusios. Vaisiaus ilgis – apie 41 cm, svoris – maždaug 1500 g.

nestumo testas

<< 30 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė: vaisius

Šiuo metu toliau intensyviai vystosi vaisiaus nervų sistema, auga smegenys. Taip pat sparčiai vystosi plaučiai, po oda kaupiasi riebalinis audinys. Kol kas oda vis dar ganėtinai raukšlėta, tačiau besikaupiantis riebalinis audinys iki gimdymo ją išlygins. Vystosi lytiniai organai: berniukams sėklidės keliauja kapšelio link, mergaitėms jau beveik susiformavęs klitoris.

Šiuo metu vaisiaus žagsulys gali būti toks stiprus, kad pažadins Jus vidury nakties! Kai kuriems vaikams ant galvos jau gausu plaukų, kiti – pliki. Vaisius jau gali reaguoti į Jūsų balsą savo judesiais. Tėtis taip pat gali užčiuopti jo judesius, pridėjęs ranką prie Jūsų pilvo.

31 nėštumo savaitė: būsima mama

Galite jausti skausmą klubuose ir nugaros apatinėje dalyje. Mat dėl hormonų veiklos šiek tiek atsipalaiduoja Jūsų nugaros ir dubens srities sausgyslės, raumenys – taip bus lengviau gimdyti. Kaskart darosi vis sunkiau judėti, greitai pavargstate. Todėl reiktų judėti kuo mažiau, daugiau ilsėkitės. Kai kurioms nėščiosioms teka priešpienis, kitoms – ne.

32 nėštumo savaitė >>