32 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė – Jūsų vaisius gali pajusti, ir pamėgti (arba ne) tai, ką Jūs valgote. Mat skonio receptoriai jau išsivystę, ir rydamas amniono skystį jis gali jausti jūsų valgomą maistą. Vaisiaus ilgis – 42-43 cm, svoris – apie 1700 g.

nestumo testas

<< 31 nėštumo savaitė

32 nėštumo savaitė: vaisiaus vystymasis

Vaisiaus veido bruožai darosi vis taisyklingesni. Nosis smailėje, ausys priglunda prie galvos, oda šviesėja ir tampa vis lygesnė. Nunyksta švelnūs plaukeliai (lanugo). Nors kaulai sutvirtėję, jie vis tiek išliks pakankamai minkšti ir elastingi, kad vaikas lengviau gimtų.

Maždaug nuo šios savaitės ir vėliau gimę kūdikiai daugeliu atvejų išgyvena, ir būna sveiki, gyvena visavertį gyvenimą. Todėl šią savaitę galite nuraminti save – galima sakyti, pasiekėte finišo tiesiąją. Šiuo metu tik plaučiai dar nėra visiškai išsivystę, o visos kitos organų sistemos jau funkcionuoja pilnai.

32 nėštumo savaitė: būsimos mamos savijauta

Jau galite planuoti gimdymo eigą. Su gydytoju ar kitomis gimdžiusiomis mamomis pasitarkite, ką reikia pasiimti (dokumentus, kitus daiktus), kaip elgtis. Paprastai moteris gimdyti atvyksta savu transportu, tačiau kai kuriais atvejais reikia iš anksto atsigulti į ligoninę.

Kai kurios nėščiosios artėjant į pabaigą nėštumui, vėl ima jausti pykinimą. Be to, vis labiau kamuoja įprasti požymiai: dažnas šlapinimasis, netgi šlapimo nelaikymas, graužiantis rėmuo, greitas nuovargis ir t.t. Paskutiniais nėštumo mėnesiais taip pat gali kamuoti hemorojus. Bet kokiu atveju visuomet palaikykite ryšį su gydytoju. Jei tik iškylą kokių klausimų, abejonių, nedelsiant kreipkitės.

33 nėštumo savaitė >>