35 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė – iki gimdymo jau lieka tik kiek daugiau nei mėnuo! Vaisius paprastai jau būna užėmęs gimdymui paruoštą pozą gimdoje – aukštyn kojomis. Vaisiaus ilgis – apie 46 cm, svoris – 2,2-2,5 kg.

nestumo testas

<< 34 nėštumo savaitė

35 nėštumo savaitė: vaisius

Nustatyta, kad net 97 proc. atvejų vaisius šiuo laikotarpiu jau būna apsivertęs žemyn galvą. Likę trys procentai lieka panašioje į sėdėjimo pozą – tokiu atveju gimdymo metu pirmiausia pasirodo jų kojytės ir užpakalis. Jeigu Jūsų vaisius priklauso mažumai, tokiu atveju yra didesnė tikimybė, jog prireiks Cezario pjūvio. Tačiau gydytojas gali pamėginti apversti vaisių rankomis – ši procedūra būna sėkminga maždaug 65 proc. atvejų.

Pats vaisius šiuo laikotarpiu intensyviai kaupia riebalinio ir raumens audinių masę. Paskutinėmis savaitėmis jis priauga po maždaug 220 gramų per savaitę. Gimdoje vaisiui lieka labai nedaug vietos, todėl jo judesiai suvaržyti.

Būsima mama

Artėjančio gimdymo signalas – labai sutirštėjusios išskyros iš makšties. Jos paprastai būna rausvos, bet kartais gali pasitaikyti kraujo priemaišų. Tai yra gimdos kaklelį blokuojančio gleivių kamščio irimo pradžia. Nėštumo metu jis saugojo gimdą nuo infekcijų, o artėjant gimdymui jis tampa nereikalingas. Daugumai nėščiųjų gleivių kamštis pasišalina likus maždaug dviem savaitėms iki gimdymo.

Kartais gali pasidaryti sunku kvėpuoti – mat gimdos dugnas šiuo metu yra pačiame aukščiausiame lygyje, taip spaudžiami plaučiai. Dėl to daug laiko praleiskite gryname ore, vaikščiokite.

36 nėštumo savaitė >>