36 nėštumo savaitė

36 nėštumo savaitė – vaisiaus odelė darosi vis lygesnė, joje mažėja raukšlių, mat pildosi riebalinis sluoksnis. Vaisiaus ilgis – maždaug 47 cm, svoris – 2,5-2,7 kg.

nestumo testas

<< 35 nėštumo savaitė

36 nėštumo savaitė: vaisius

Šiuo metu vaisius intensyviai kaupia riebalus, kurie sudarys maždaug 15 procentų kūno masės. Riebalai naujagimiui padės išsaugoti kūno šilumą ir veiks kaip energijos rezervas. Raumenys, atsakingi už žindymą, jau baigia formuotis – tik gimęs naujagimis jau bus pasirengęs pirmajam maitinimui. Beveik susiformavo nervų, endokrininė ir imuninė sistemos.

Būsima mama

Maždaug šiuo laikotarpiu dažnai įvyksta palengvėjimas – mat dėl vaisiaus nusileidimo gimdoje, plaučiai nebėra spaudžiami, darosi lengviau kvėpuoti. Deja, nusileidusi gimda gali imti spausti šlapimo pūslę ir žarnyną. Dėl šios priežasties paskutinėmis savaitėmis prieš gimdymą gali tekti dažniau šlapintis ir tuštintis.

Šią savaitę turėtumėte būti priaugusi maždaug 12 kg kūno svorio (jeigu prieš pastojimą Jūsų svoris buvo normalus). Šiuo laikotarpiu įsitikinkite, jog esate pasirengusi gimdymui: ar turite visus reikalingus daiktus, pasitikrinkite savo žinias apie gimdymą, pirmąsias naujagimio dienas, žindymą.

37 nėštumo savaitė >>