38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė: vaisius jau maždaug 50 cm ilgio, 3 kg svorio. Baigia formuotis nervų jungtys galvos smegenyse, kurios bus atsakingos už nurijimą ir miegą po gimimo.

nestumo testas

<< 37 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė: vaisius

Jeigu kūdikis gimtų dabar, jis būtų laikomas jau pilnai išnešiotu. 38-42 nėštumo savaitėmis gimę naujagimiai laikomi pilnai išnešiotais, o 40 savaitė ir numanoma gimdymo data yra tik šio laikotarpio vidurkiai, naudojami patogumo dėlei. Mergaitės paprastai linkusios gimti kiek anksčiau nei berniukai.

Paskutinėmis savaitėmis iki gimdymo sparčiai vystosi galvos smegenys (žinoma, jos vystysis ir toliau, vaikui gimus).

Būsima mama

Vaisiaus vandenys šiuo laikotarpiu gali išbėgti bet kada. Tik nebijokite dėl nepatogumo: paprastai vandenys pradeda bėgti pamažu, tad turėtumėte lengvai spėti nueiti iki tualeto, ir iškviesti gydytoją.

Šiuo metu Jūsų padidėjusi krūtinė jau tampa našta, jaučiate nugaros skausmus, sąrėmius. Gali sutrikti miegas, ant pilvo pasirodyti strijos. Kita vertus, 38 nėštumo savaitę daugelį neščiųjų užplūsta energijos antplūdis, kuomet jaučiatės galinti kalnus nuversti. Dėl to kaltas hormonas oksitocinas, kurio koncentracija padidėja. Evuliucijos eigoje ši savybė iųsivystė, kad būsima mama spėtų pasiruošti ir paruošti savo aplinką naujos gyvybės atėjimui.

39 nėštumo savaitė >>