37 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė – Jūsų vaisius jau sunkiai betelpa gimdoje, todėl šiuo laikotarpiu jis nebesispardo, o rąžosi, spurda. Vaisiaus ilgis – 48-49 cm, svoris – maždaug 2,8 kg.

nestumo testas

<< 36 nėštumo savaitė

37 nėštumo savaitė: vaisius

Šiuo metu per virkštelę vaisius gauna antikūnus, taip ruošiamasi gimdymui. Sukaupęs reikiamą antikūnų kiekį, naujagimis bus apsaugotas nuo infekcijų, kuomet iš saugios gimdos aplinkos pateks į visiškai jam naują išorinį pasaulį. Vaisius jau puikiai atpažįsta mamos balsą, todėl vos tik gimęs, jis/ji atsuks galvytę link Jūsų, vos pasigirdus Jūsų balsui. Pirštai jau puikiai išlavėję, vaisius graibo savo kojų pirštus, veidą. Po gimimo pirštukais galės paimti ir Jūsų pirštą.

Nuo kūno jau visai dingo mažyčiai plaukeliai (lanugo), oda išsilygino. Rankų ir kojų nagai gali būti tokie ilgi, kad vaisius gali save apdraskyti.

Būsima mama

Šiuo metu (arba savaite-dviem anksčiau) gali išeiti gleivių kamštis iš gimdos kaklelio (geltonos išskyros su rausvomis gleivėmis). Šitaip organizmas ruošiasi artėjančiam gimdymui.

Maždaug nuo šio laikotarpio galite pagimdyti bet kada, todėl visuomet būkite pasirengusi. Daiktai, reikalingi gimdymo namuose, jau turi būti sukrauti, visuomet turėkite asmens dokumentą. Jeigu laukiatės dvynukų, tikimybė pagimdyti šiuo metu yra ypač didelė.

38 nėštumo savaitė >>