Kaip išsirinkti sauskelnes?

Dar prieš gimstant kūdikėliui, tėvelius kankina daugybė klausimų. Vienas iš svarbiausių klausimų yra kokias sauskelnes rinktis: įprastas (vienkartines) ar daugkartines sauskelnes. O gal vystyklus? Kiekviena šeima turėtų pasirinkti atsižvelgdama į savo biudžetą, poreikus ir patirtį. Šiame straipsnyje duosime keletą patarimų, kaip išsirinkti sauskelnes.

Bene svarbiausi aspektai renkantis sauskelnes yra kūdikio sveikata, patogumas, kaina, ir poveikis aplinkai.

Sveikata

Jūsų mažylio sveikata yra be abejonės svarbiausias dalykas renkantis sauskelnes. Visų pirma labai svarbu yra keisti sauskelnes ar vystyklus laiku, t.y. neleisti mažyliui ilgą laiką dėvėti pridergtų. Vienkartinės sauskelnės puikiai praleidžia orą, tuo tarpu daugkartinės ir vystyklai privalo turėti tam tinkamą audinį. Taip pat geriau rinktis natūralių audinių (pvz., organinės medvilnės) turinčius vystyklus ir daugkartines sauskelnes, kurie neturi savo sudėtyje žalingų junginių. Jeigu sauskelnės erzina vaikelio odą, reikėtų rinktis švelnesnes.

Patogumas

Sauskelnės ar vystyklai turėtų būti patogūs tiek kūdikiui, tiek jums. Šiuolaikinės daugkartinės ir vienkartinės sauskelnės yra labai lengvai ir patogiai pakeičiamos, tad šiuo atveju vystyklai turbūt kelia daugiausiai nepatogumų juos keičiant. Tačiau derėtų atsižvelgti ir į vaikelio norus – jam gali patikti vienos ar kitos sauskelnės, ir kartais sunku paaiškinti priežastį.

Be abejonės, tėvams patogiausia naudoti vienkartines sauskelnes – jas net tik paprasta pakeisti, bet ir nereikia skalbti.

Kaina

Jaunai šeimai išlaidų tikrai netrūksta, ir sauskelnės sudaro didelę jų dalį. Brangiausias variantas, be abejonės, yra vienkartinės sauskelnės. Jų per visą laikotarpį prireiks daugybės, ir nors vieneto kaina daug mažesnė nei daugkartinių sauskelnių ar vsytyklų, per visą sauskelnių naudojimo laiką išleista suma vienkartinėms sauskelnės bus keliskart didesnė.

Žinoma, reikia atsižvelgti ir į skalbimą, kur sunaudojamas vanduo ir elektra, tačiau jo kaina palyginti nedidelė. Trumpai tariant, jei norite sutaupyti, rinkitės vystyklus arba daugkartines sauskelnes.

Aplinka

Augant visuomenės sąmoningumui, daugeliui rūpi ir sauskelnių poveikis aplinkai. Vienkartinės sauskelnės susilaukia daug kritikos dėl to, kad panaudotos jos suformuoja didžiulį šiukšlių kalną – per visą vaiko auginimo laikotarpį jų susikaupia mižiniškas kiekis! Tačiau ir daugkartinės sauskelnės bei vystyklai nėra tokie jau nekalti. Juos reikia dažnai skalbti, tad naudojamas vanduo, elektra, skalbimo priemonės. Vis dėlto vystyklai ir daugkartinės sauskelnės daro mažesnį neigiamą poveikį aplinkai nei vienkartinės sauskelnės.

Tikėkimės dabar žinote šiek tiek daugiau apie tai, kaip išsirinkti sauskelnes. Matyt, geriausia būtų pradžioje išbandyti visus variantus ir išsirinkti tinkamiausią sau.