Organinė medvilnė mamai

Organinė medvilnė mamai naudinga taip pat, kaip ir vaikeliui – nereikia gailėti to, kas gera sau. Ekologiški, sveiki audiniai tiek jums, tiek jūsų vaikeliui užtikrins, kad savo aplinkoje neturėsite žalingų medžiagų, sutinkamų įprastuose gaminiuose.

nestumo testas

Organinė medvilnė – kas tai?

Organinė medvilnė – tai tausojančio ūkininkavimo būdu užauginta, nenaudojant jokių dirbtinių cheminių medžiagų, genetiškai nemodifikuota visems mums gerai pažįstama medvilnė. Įprastai auginama medvilnė reikalauja labai daug pesticidų, trąšų, taip pat apdorojimo cheminėmis priemonėmis. Viso to likučiai, be abejo, niekur nedingsta, ir medvilniniai rūbai bei kiti gaminiai pasiekia mūsų artimą aplinką, jau būdami potencialiai žalingi. Organinė medvilnė yra tokia, kokią naudodavo senovėje.

Žinoma, organiniu būdu užaugintos medvilnės derliai negali lygiuotis su įprastai auginamos medvilnės, tad ir kaina organinės medvilnės yra gerokai aukštesnė. Tačiau tai neturėtų atbaidyti – priešingai, geriau turėti kelis kokybiškus, natūralius gaminius, negu daugybę pigių ir ne tokių kokybiškų. Augant žmonių sąmoningumui tausojantis vartojimas vis labiau tampa savaime suprantama gyvensenos dalimi.

Sveikata

Kadangi rūbai, rankšluosčiai yra tie audiniai, su kuriais mes turime daugiausiai kontako, labai svarbu būti tikrai, kad šie gaminiai nebūtų toksiški. Mūsų oda yra puikiai aplinkoje esančias medžiagas sugeriantis paviršius – nustatyta, kad daugiau toksinų pasisavinama ne per skrandį (t.y. maistą ir gėrimus), o per odą. Ypač aplinkoje esančioms medžiagoms jautrūs yra kūdikiai, turintys labai ploną odą, tačiau ir suaugusieji turėtų nepamiršti rūpintis švaria aplinka.

Ekologiški audiniai (tarp jų ir organinė medvilnė) buvo naudojami šimtus ir tūkstančius metų. Tuo tarpu sintetiniai audiniai ar tokie, kuriems auginti sunaudojama gausybė chemikalų, paplito tik per kelis pastaruosius dešimtmečius, tad tikrasis jų poveikis paaiškės tik ateityje.

Organinė medvilnė mamai