Vienkartinės ar daugkartinės sauskelnės

Daugelis jaunų tėvų tikriausiai net nesusimąsto, arba nežino apie daugkartines sauskelnes. Juk įprasta nauoti vienkartinius “pampersus”, nors pastaruoju metu vis populiaresnės tampa daugkartinės sauskelnės. Visų pirma, tiek vienos tiek kitos turi savų privalumų ir trūkumų, ir kiekvienos jaunos šeimos teisė rinktis sau tinkamiausą. Šiame straipsnelyje pabandysime pasamprotauti, kas geriau – vienkartinės ar daugkartinės sauskelnės.

nestumo testas

Sveikata

Jeigu sauskelnės keičiamos laiku (t.y. tuomet, kai jos pilnos), nesvarbu vienkartinės ar daugkartinės, nėra didelio skirtumo mažylio sveikatai. Vienkartinės sauskelnės kiek geriau praleidžia orą (lengviau kvėpuoja oda), tačiau juose esanti sintetika gali erzinti mažylio odą. Taip pat svarbu, iš ko pagamintos sauskelnės: daugkartinės sauskelnės savo sudėtyje dažnai turi ekologiškų audinių, tad jos šiuo atveju sveikesnės odai. Be to, švelnesnės daugkartinės sauskelnės kai kuriems kūdikiams patinka labiau.

Patogumas

Prieš kelis dešimtmečius naudoti vystyklai keldavo daug vargo norint tvirtai juos apvystyti. Šiuolaikinės daugkartinės sauskelnės turi lipukus ar kitokius patogius užsegtukus, tad jas pakeisti taip pat lengva kaip ir vienkartines. Daugkartinės sauskelnės taip pat turi vandens nepraleidžiančias dalis aplink juosmenį ir kojas, kad apsaugotų nuo ištekėjimo kūdikiui atlikus “reikalą”. Tačiau daugkartinių sauskelnių absorbcinės (sugeriančios) savybės kiek prastesnės nei vienkartinių, tad jas tenka keisti dažniau. Tačiau turint keletą daugkartinių sauskelnių – tai ne problema.

Kaina

Paskaičiuota, kad naudojant vienkartines sauskelnes, jauna šeima per porą metų išleidžia kelis kartus daugiau nei naudojant daugkartines. Jeigu naudojamos naudotos (pvz., atnram vaikui), sutaupoma dar daugiau.

Aplinka

Nors daugkartinės sauskelnės laikomos ekologiškesnėmis, jų dažnam skalbimui sunaudojama daug elektros ir vandens. Tačiau tai visgi negali lygintis su didžiuliu kiekiu žaliavų sunaudojamų vienkartinių sauskelnių gamybai. Per porą metų kuomet vaikeliui reikia suaskelnių, vienkartinių susikaupia ištisas kalnas. Tad jeigu jums rūpi aplinka, derėtų naudoti daugkartines sauskelnes.

Verdiktas

Kaip matome, argumentų naudoti vienas ar kitas sauskelnes yra abiejose pusėse, ir čia kiekvienos jaunos šeimos reikalas nuspręsti, vienkartinės ar daugkartinės sauskelnės yra geriau. Trumpai apibendrinant galima pasakyti: jei norite patogumo vaikeliui, sutaupyti ir tausoti gamtą, rinkitės daugkartines. Jeigu patys norite patogumo, paprasčiau naudoti vienkartines.