Apie ovuliacijos testus

Ovuliacijos testai parodo, kada tikimybė moteriai pastoti yra pati didžiausia. Šiame straipsnyje – trumpai aptariama tai, ką verta žinoti apie ovuliacijos testus.

nestumo testas

Bendra informacija apie ovuliacijos testus

Tai dažniausiai naudojamas ovuliacijos testas, jį galima nusipirkti internetu tam skirtose parduotuvėse. Tokie testai tikrina LH hormono kiekį, išskirtą smegenyse maždaug 30 (tarp 20 ir 44) valandų prieš ovuliaciją. Šlapime visuomet yra šiek tiek LH hormono, tačiau jo kiekis padidėja drastiškai prieš pat ovuliaciją. Prireikia 8-12 valandų, kad pakankamas aptikimui hormono kiekis atsirastų šlapime, todėl šio tipo testas pirmasis nuspėja ovuliaciją dieną prieš tai.

Paprastai ovuliacijos testai būna supakuoti bent po penkis. Laikas, kada turėtumėte pradėti tikrintis, priklauso nuo jūsų mėnesinių trukmės. Jei jis 28 dienų, tikrintis turėtumėte pradėti 11 arba 12 ciklo dieną ir tęsti kasdien 5-6 dienas. Jei jūsų ciklas nereguliarus, derėtų daryti testus kasdien 10-12 dienų tarp 10-os ir 26-os dienų. Todėl verta pasirūpinti pakankamu kiekiu ovuliacijos testų, jei nusprendėte juos naudoti.

Galite pasirinkti, kaip norite atlikti testą: ar šlapintis tiesiai ant lazdelės, ar šlapintis į švarų indelį ir po to įmerkti lazdelę. Kiek laiko trunka rezultato parodymas, priklauso nuo naudojamo testo, tačiau daugumos testų rezultatai būna po 3-10 minučių.

Kada geriausia atlikti ovuliacijos testą?

Gydytojai ir vaistininkai pataria, kad ovuliacijos testą naudotumėte tik po to, kai jau gerai žinote savo mėnesinių ciklo trukmę ir eigą. Tokiu būdu daugmaž žinosite, kada pradėti tikrintis šiuo testu. Šlapimo testai yra maždaug 95 proc. patikimi, tačiau būtina laikytis instrukcijų, pridėtų su testais.

Moters ciklas skaičiuojamas nuo pirmosios mėnesinių dienos iki sekančio periodo pirmosios mėnesinių dienos.

Čia pateikiama, kurią ciklo dieną, priklausomai nuo mėnesinių ciklo trukmės, derėtų atlikti pirmąjį ovuliacijos testą:

Ciklo trukmė, dienomisPirmojo testo diena
215
225
236
247
258
269
2710
2811
2912
3013
3114
3215
3316
3417
3518
3619
3720
3821
3922
4023

Svarbu! Jei jūsų ciklas nereguliarios trukmės, testą darytis reiktų pagal trumpiausią ciklą per pastaruosius šešis mėnesius. Tokiais atvejais testą atlikite didesnį dienų skaičių, nes mėnesinių ciklas gali trukti ilgiau.

Kuriuo dienos metu atlikti testą?

Testą atlikti derėtų kasdien tuo pačiu metu, prieš testą reiktų maždaug dvi valandas negerti skysčių. Taip pat reiktų nesišlapinti keturias valandas iki testo. Geriausias laikas darytis testą yra tarp 11 ir 15 valandų. Kiti ekspertai pataria testą atlikti ryte atsikėlus. Reikėtų vadovautis prie testų pridedamomis instrukcijomis.

Ovuliacijos testų įsigyti galite čia>>