Nėštumo testo naudojimas

Nėštumo testo naudojimas yra greitas ir paprastas, ir tikriausiai kiekviena mergina ir moteris nutuokia, kaip tai daryti. Tuo labiau, kad nėštumo testai neretai būna filmų ar serialų siužeto dalimi (Reičel iš serialo “Draugai”!). Nėštumo testas yra paprasčiausias būdas sužinoti, ar jūs nėščia.

Nėštumo testo naudojimas

Nėštumo testai padeda sužinoti, ar moteris nėščia, ar ne. Tai paprastai trunka kelias minutes. Dauguma šių testų veikia pagal tą patį principą: jie yra jautrūs šlapime esančiam hormonui, vadinamam nėštumo hormonui hCG. Organizme šis hormonas pradedamas gaminti iškart po to, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės. Tai paprastai nutinka po 6 dienų nuo apvaisinimo. Tad nėštumo testo juostelė ar kasetė tiesiog apšlapinama, ir palaukus kelias minutes, jau žinomas testo rezultatas.

Yra du pagrindiniai nėštumo testų tipai: šlapimo ir kraujo. Šlapimo testai gali būti naudojami tiek namie, tiek pas gydytoją. Dauguma moterų šį metodą renkasi pirmiausia, praėjus maždaug savaitei po vėluojančių mėnesinių. Tačiau norint patikimų rezultatų, būtina atidžiai sekti instrukcijas, pridedamas prie šių testų. Jei nėštumo testas teigiamas (jūs nėščia), derėtų kreiptis pas gydytoją, kuris patvirtins arba paneigs, kad jūs pastojote.

Kraujo testai naudojami rečiau, juos atlikti galima pas gydytoją. Šio tipo testai nustatyti, ar moteris nėščia, gali anksčiau nei šlapimo testai: praėjus maždaug 6-8 dienoms po apvaisinimo.

Ar patikimi yra nėštumo testai?

Derėtų žinoti, kad tiksliausias rezultatas naudojant šlapimo testą bus tuomet, jei palauksite maždaug savaitę po vėluojančių mėnesinių. Taip pat derėtų atlikti testą ryte atsikėlus, kai šlapimas yra labiausiai koncentruotas.

Namuose naudojami šlapimo testai yra maždaug 97 proc. tikslumo. Kraujo testai yra dar tikslesni.

Kur gauti nėštumo testų?

Nėštumo testų galima įsigyti internetu tam skirtose parduotuvėse. Jų kaina labai įvairi, ir rinktis tikrai yra iš ko.