Negaliu pastoti: nereguliarios mėnesinės

Klausimas:

nestumo testas

Nuo sūnaus gimimo niekaip nepastoju – neturiu reguliarių mėnesinių (nuo ciklo iki ciklo būna 22-36 dienos) – vis sirgdavau ginekologiniais uždegimais – prašau patarimo ką daryt kad pastočiau. Pastaruoju metu patiriu stresą, jaučių nuovargį. Mėnesinių metu jaučiu skausmus dubenyje, pilve, nugaroje. Mano ūgis – 171 cm, svoris – 54 kg, žalingi įpročiai – rūkau, alkoholio vartoju nedaug.

Moteris, 33 metai

Atsakymas:

Sveiki. Atsakydamas diagnozės jums nepasakysiu, vis dėl to mažokai informacijos, tačiau paminėsiu kelias galimas priežastis, kodėl jums nepavyksta pastoti.
Jūs minėjote, kad patiriate stresą, jaučiate nuovargį, jūsų periodai nereguliarūs (22-36 dienos), taip pat jūsų kūno svoris yra mažokas, lyginant su ūgiu. Žinoma, sunku pasakyti nežinant jūsų kūno sudėjimo, tačiau kūno masės indeksas (KMI) yra 18,5 – tai jau beveik per mažas svoris.
Nereguliarūs periodai gali būti dėl tam tikro skydliaukės sutrikimo – tirotoksikozės (hipertiroidizmo), kurį gydyti gana nesudėtinga. Reikėtų konsultuotis su savo gydytoju. Nedidelis jūsų svoris (ar tai būtų dėl apetito stokos, ar dėl kitų priežasčių) taip pat gali turėti įtakos jūsų hormonų balansui, ir tuo būdų veikti mėnesinių ciklą. Tai kartu sumažina šansus pastoti. Galbūt kūno masės padidėjimas galėtų padėti. Taip pat minėjote, kad rūkote, o tai, pridėjus stresą, taip pat mažina tikimybę pastoti.
Jūs taip pat minėjote, kad mėnesinių metų jaučiate skausmus dubens srityje, pilve ir nugaroje, taip pat, kad jūs turėjote ginekologinių uždegimų. Šie simptomai galimai rodo, kad jums – endometriozė. Ši liga labai sumažina jūsų šansus pastoti natūraliu būdu, tai yra viena iš dažniausių moterų nevaisingumo priežasčių. Jei jums iš tiesų bus nustatyta ši liga, geriausi šansai pastoti būtų dirbtinis apvaisinimas (in vitro).
Patarčiau kreiptis pas ginekologą dėl aukščiau minėtų dalykų, taip pat pasiteiraukite apie dirbtinį apvaisinimą. Dėl pastarojo galite kreiptis į vaisingumo klinikas. Svarbiausia nepraraskite vilties ir jokiu būdu nemanykite, kad jums nelemta pastoti, tiesiog dažniau atsipalaiduokite, daugiau laiko skirkite maloniems užsiėmimams. Sėkmės!

Daktaras Gandras