Skausmingos ir nereguliarios mėnesinės

Klausimas:

Svaiki, Bandome pastoti apie 6 menesius, skaiciavau vaisingas dienas, dariausi ovuliacijos testa, ovuliacija rode, mylimes 2 -3 kartus i savaite, dazniausiai apie savaitgali. Skausmingos menesines, turiu nuolat gerti nuskausminamuosius, trukme nereguliari apie 4d. Ciklas apje 29-31 d. Apie 1,5 metus nesisaugojom niekaip kitaip, apart nutrauktu lytiniu aktu, siuo metu apie 6 men. nesisaugome visai.

Liga – bronchinė astma.

Moteris, 28 metai

Atsakymas:

Sveiki. Rekomenduočiau apsilankyti pas gydytoją, nes Jūsų simptomai rodytų dvi galimas diagnozes: išankstinis kiaušidžių išsekimas arba Kušingo sindromas.

Išankstinis kiaušidžių išsekimas – tai sutrikimas, kuomet kiaušidės „pasensta“ greičiau nei įprasta ir moteris patirią ankstyvą menopauzę. Šio sutrikimo pažymiai yra nereguliarus ciklas ir negalėjimas pastoti. Hormonų LH (liuteinizuojantis hormonas) ir FSH (folikulus stimuliuojantis hormonas) kiekis organizme būna padidėjęs, tuo tarpų estrogeno – sumažėjęs. Hormonų kiekį nustatyti galima imant kraujo mėginius. FSH kiekį galima nustatyti paprastu testu namie (vadinamasis menopauzės testas), tačiau vis dėlto rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją.

Minėjote, kad naudojate Seretide Diskus, dėl kurio gaunate nemažas dozes kortikosteronų grupės hormonų. Tai gali sukelti sutrikimą, vadinamą Kušingo sindromu, kurį sukelia būtent kortikosteronų per didelis kiekis, sutrikdantis hormonų balansą reprodukcinėje sistemoje. Dėl to atsiranda jūsų minėti simptomai – nereguliarus ciklas ir problemos pastoti. Reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir pasitarti dėl dozių (ir jokiu būdų negalima savavališkai net ir minimaliai pasididinti dozes). Taip pat pas gydytojus jums derėtų patikrinti, ar vyksta ovuliacija, išmatuojant progesterono lygį jūsų organizme maždaug 7 dienos prieš mėnesines. Sėkmės!

Daktaras Gandras